Budujesz nowy dom lub jesteś w trakcie przebudowy? Czy myślisz o wyborze wszystkich elementów budowlanych? Trudno jest znależć informacje, pozyskać ich parametry, poznać  jakość, cenę lub warunki gwarancji? Każdy element jest ważny, często podejmowanie decyzji nie jest łatwe i czy chciałbyś skorzystać z porad ekspertów? Jak najlepiej wybrać i co zaplanować w odpowiednim momencie?

Codziennie komunikujemy się z naszymi klientami i szukamy optymalnego rozwiązania dla ich nowych drzwi wejściowych. Dlatego przedstawiamy kilka podstawowych informacji, które mogą ułatwić Tobie zakup drzwi wejściowych.

ORIENTACJA DOMU ZE WZGLĘDU NA STRONY ŚWIATA

Z projektantem lub architektem rozwiązujesz kwestie położenie domu w stosunku do stron świata, głównie ze względu na oszczędność ciepła, idealny wpływ porannego lub południowego słońca, na pobyt nie tylko w domu, ale także biorąc pod uwage  relaksujące zajęcia w ogrodzie. Jednak warunki, które towarzyszą, wpływają również na drzwi wejściowe i mogą łatwo skomplikować Twoje życie. Natężenie światła słonecznego, temperatura, wielkość i kolorystyka drzwi wejściowych ma bezpośredni wpływ na tzw. efekt bimetaliczny. Strona południowo-zachodnia jest najbardziej problematyczna dla drzwi, ponieważ jest wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez najdłuższą porę dnia. Jednak warianty częściowego zadaszenia są znacznie gorsze. Ten efekt jest najbardziej widoczny wiosną, kiedy zadaszona strona drzwi jest zimna, często zamarznięta, a strona która jest w tym czasie odsłonieta ma znaczące wartości dodatnie. Ta różnica może wynosić dziesiątki stopni. Materiały drzwi i ich rozciągliwość reagują wówczas w ramach zjawisk fizycznych i mają tendencję do krótkotrwałego wyginania się lub nawet skręcania. Nie tylko ciemne kolory, ale także odcienie zieleni są najbardziej podatne na przenikanie ciepła. Można powiedzieć, że nagrzewają się znacznie bardziej niż jasne kolory. Jeśli musisz już zamontować  drzwi wejściowe, od problematycznej strony świata lub w miejscu gdzie nie beda  całkowicie zadaszone, zalecamy wybór białych lub jasnych odcieni. Powierzchnia i rozmiar drzwi są również czynnikiem, który jeszcze bardziej wzmacnia efekt bimetaliczny. Rozsądnie jest rozwiązywać wszystko z wyprzedzeniem i starać się unikać wariantów, które są ryzykowne.

DRZWI WEJŚCIOWE SKŁADAJĄ SIĘ Z WIELU CZĘŚCI

Kiedy mówisz o drzwiach wejściowych, nie każdemu od razu przychodzi do głowy, że jest to panel dekoracyjny, skrzydło i ościeżnica. PERITO jest producentem paneli, a całe drzwi wykonują nasi partnerzy, producenci okien i drzwi.

Funkcjonalność drzwi jest wprost proporcjonalna do wyboru materiałów i ich kombinacji. Wskazane jest łączenie tych samych (podobnych) materiałów w profilu drzwi i ozdobnym panelu drzwi. W końcowej fazie materiały będą współpracować w kontekście zmian temperatury, a ich ewentualne różnice mogą prowadzić do problemów związanych z funkcjonowaniem drzwi. Konieczne jest znalezienie wystarczających informacji dotyczących odpowiedniego połączenia materiałów u partnerów firmy PERITO.

Wybrane pojedyńcze części drzwi lub ich akcesoria mogą również wpływać na czas dostawy. Więc nie zostawiaj zamówienia na ostatnią chwilę. Drzwi wejściowe są tak indywidualnym produktem,  że nie można zamówić kompletnych drzwi i otrzymać ich „od ręki“.

ZHARMONIZOWANE DRZWI

Jeśli zamierzasz zharmonizować okna i drzwi w jednym odcieniu lub dekorze, rozsądne jest zamówienie wszystkiego od jednego dostawcy. Należy również zachować ostrożność przy stosowaniu różnych technologii nakładania farby lub drewnodekorów na poszczególne powierzchnie. Z powodu tak zwanego starzenia w czasie lub utraty pigmentu, może dochodzić do nierównomiernej zmiana koloru w zależności od zastosowanych technologii.

FOLIE OCHRONNE

Częstym pytaniem ze strony klientów jest również kwestia usunięcie folii ochronnej z powierzchni panelu lub z ościeżnicy. Folie odporne na promieniowanie UV są zwykle naklejane na ramy  okien i drzwi i mają na celu ochronę profili ościeżnic w ramach określonego czasu. Producenci / dostawcy zalecają usunięcie tych folii w ciągu maksymalnie 3 miesięcy od zamontowania na miejscu. Zależy to przede wszystkim od indywidualnych warunków temperaturowych, ponieważ powierzchnia rozszerza się lub kurczy w miarę zmian temperatury. Folie na wypełnieniach dekoracyjnych pełnią przede wszystkim funkcję ochrony przed niewielkim zadrapaniem. Jeśli są narażone na działanie temperatur poniżej zera lub odwrotnie, na intensywne światło słoneczne i częste nagrzewanie,to mogą one  z czasem pozostawić na powierzchni tzw „film“, który jest trudny a z czasem  wręcz niemożliwy do usunięcia za pomocą specjalnych produktów . Dlatego zalecamy usunięcie tej folii ochronnej natychmiast po transporcie lub montażu. Ryzyko zarysowania drzwi wejściowych na budowie można wyeliminować stosując rękawy ochronne na skrzydla drzwiowe. Dowiedz się o ich opcjach zakupu u partnerów PERITO (sprzedawcy okien i drzwi). 

OCHRONNE RĘKAWY DRZWI OCHRONNE RĘKAWY DRZWI

ŁATWY WYBOR

Bardzo trudno sobie wyobrazić, jak będą wyglądały wybrane drzwi w konkretnym kolorze lub nawet przy łączeniu wielu kolorów na powierzchni. Nie ograniczamy Twojej wyobraźni, dlatego na www.perito.pl w konfiguratorze drzwi możesz wypróbować dowolny wariant kolorystyczny, układ budynku, przeszklenia, akcesoria drzwiowe a nawet możesz wrzucić zdjęcie własnego domu i przekonać się, czy jesteś zadowolony z wyboru . Możesz skorzystać z gotowej konfiguracji, aby ułatwić komunikację z naszymi partnerami i szybciej uzyskać wycenę dla wybranych drzwi. Drzwi wejściowe z panelami PERITO można również obejrzeć w katalogu drzwi PCV i aluminium, który jest dostępny u naszych partnerów lub można go również pobrać z naszej strony internetowej. Drzwi wejściowe PERITO można zobaczyć u wielu partnerów w salonach sprzedaży, w różnych miejscach Polski.

konfigurator  

Życzymy Ci komfortowego życia z drzwiami wejściowymi PERITO.