Akcesoria do drzwi wejściowych, a zwłaszcza pochwyty, w znaczący sposób dopełniają wygląd drzwi.

W ofercie firmy PERITO można wybrać różne rodzaje nie tylko pochwytów, ale również klamek i rozet.

Pochwyty różnią się przede wszystkim sposobem mocowania. Najbardziej powszechne są pochwyty pod kątem 45°, gdzie widoczne są wsporniki (konsole). Jeszcze bardziej eleganckie są prostopadłe pochwyty, które są wbudowane bezpośrednio w korpus wypełnienia drzwi wejściowych, a wsporniki (konsole) są wizualnie ukryte bezpośrednio pod pochwytem.

Nowością są pochwyty bez zakładek (zakotwiczone na końcach). Pochwyty te można również przymocować poziomo na krótszych odcinkach, tworząc przestrzeń dla bardzo ciekawego designu.

Coraz większą popularnością cieszą się wypełnienia drzwiowe bez przeszklenia, o gładkim lub prostym wzorze, na których doskonale wyróżnia się dominujący element w postaci kieszeniowego pochwytu z panelem czołowym. Przy drzwiach pełnych można uzyskać efektowne doświetlenie otworu drzwiowego za pomocą stałego przeszklenia bocznego.

Występują również różnice w oferowanej długości czy kształcie rączki. Do klasycznych wypełnień zwykle nadają się pochwyty rurkowe. Kwadratowe lub prostokątne wzory to idealne rozwiązanie dla bardziej nowoczesnych drzwi wejściowych.

Gama wykończeń powierzchni akcesorii jest również stosunkowo bogata, co pozwala na precyzyjne skonfigurowanie drzwi. W ofercie PERITO standardem jest wykończenie ze stali nierdzewnej lub drewna, nowością jest jednak jej rozszerzenie o eleganckie czarne dodatki (pochwyty, klamki, rozety).

Delikatne, punktowe podświetlenie pochwytów lub kieszeniowych pochwytów oświetlonych taśmą LED, dopełnia wyraźny punkt orientacji o zmroku. To oświetlenie jest celowo wybrane w chłodnej bieli, aby jeszcze bardziej podkreślić wygląd akcesorium jako dominującego elementu na powierzchni wypełnienia. Gładkie wypełnienia w połączeniu z designerskim podświetlanym pochwytem wyglądają czysto i elegancko, zwłaszcza w nowoczesnych budynkach.

W seriach ELEGANCE, ENTRY i ALU SMART, teraz można nawet dopasować drzwi do czarnych aplikacji (ramki wokół szyb lub nuty)

Wskazówka! Dobrze komponuje się to; na przykład z modnymi wzorami drewna Turner Oak lub Irish Oak

Umiejscowienie pochwytu należy uzgodnić z producentem (partnerzy PERITO – sprzedawcy okien i drzwi) ze względu na rodzaj i wielkość wypełnienia drzwiowego.

Spośród klamek można wybierać pomiędzy szyldowymi lub rozetowymi, wariantem czarnym lub ze stali nierdzewnej

Katalog z pełnym asortymentem można obejrzeć TUTAJ.