PCV i aluminium

Trendy i gusta dzisiejszego klienta, a także możliwości techniczne sprawiają, że drzwi aluminiowe zajmują najwyższe miejsce w rankingu popularności, w którym nadal dominują drzwi z tworzyw sztucznych. Oba rodzaje drzwi mają swoje zalety i możliwości, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.

W każdym przypadku, drzwi należy traktować jako kompletną całość złożoną z poszczególnych części. Jednym z nich jest panel drzwi, który możesz wybrać z naszej oferty. Ponieważ mamy szeroki wybór paneli do obu typów drzwi wejściowych, ważne jest, aby wybrać materiały które mają kompatybilne właściwości fizyczne.

Od czasu do czasu pojawia się pytanie, czy zalecamy stosowanie wypełnienia aluminiowego w drzwiach z tworzywa sztucznego (lub odwrotnie).

Odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo prosta. Wystarczy uświadomić sobie, że aluminium i plastik to bardzo różne materiały, które różnią się między innymi ekspansją podczas ogrzewania / chłodzenia. Po prostu: każdy materiał inaczej zmienia swoje wymiary pod wpływem temperatury. Różna rozciągliwość poszczególnych części systemu drzwi, takich jak ramy z tworzywa sztucznego i panele aluminiowe, może następnie prowadzić do zmniejszenia funkcjonalności. Z powodu różnych zmian wymiarowych poszczególne części systemu przestają działać w wymaganej zgodności. Późniejsze problemy z blokowaniem, a nawet otwieraniem / zamykaniem drzwi, z pewnością niezadowoli nikogo.

Chociaż technicznie możliwe jest zastosowanie aluminiowych paneli w drzwiach plastikowych (i odwrotnie), nie możemy takiego zastosowania polecić z powodu powyższych różnic.

Dlatego proszę dopasować wybór modelu panelu drzwi do wybranego typu drzwi.

Dla drzwi z PCV proszę wybierać modele z serii Entry, Vizual, Elegance, Premium, Basic, Technic i Classic. Dla aluminiowych są przeznaczone modele z serii ALU Smart i ALU Design